Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Persze az már nem érdekelte, hogy a kamara nyomásgyakorlása miatt esetleg betegek maradnak ellátatlanul.
„Brüsszelnek mindig van valami problémája a magyar kormánnyal, ezt már megszokhattuk. Most éppen az ügyeletes feljelentőknek köszönhetően ott is értesültek arról, hogy a kormány megszüntette a kötelező orvosi kamarai tagságot a betegellátás biztonságának garantálása érdekében. Az új elem, hogy a bürokraták most már minden, nekik nem tetsző jogszabály elfogadása után fenyegetőznek is.
Nem ennek a cikknek a témája tárgyalni a Magyar Orvosi Kamara (MOK) és a kormány között kialakult konfliktus részleteit, annyit azonban le kell szögezni, hogy a kabinet alapos indokkal szüntette meg a kötelező orvosi kamarai tagságot. A MOK ugyanis – az általa egyébként korábban támogatott – új ügyeleti rendszer bevezetését használta fel arra, hogy nyomást gyakoroljon a kormányra.
hiszen az elmúlt években a rendszerváltás utáni legnagyobb béremelést kapták meg az orvosok és a fizetésük emelkedése idén is folytatódott. Ennek ellenére a Gyurcsány-kormány egykori államtitkára, Kincses Gyula vezette testület egyes hírek szerint odáig ment, hogy szinte fenyegette azokat az orvosokat, akik alá akarták írni az új ügyeleti rendre vonatkozó szerződésüket.
Az ügy odáig fajult, hogy az már a betegek ellátásának biztonságát veszélyeztette, így a kormánynak nem volt más lehetősége, minthogy megszüntesse a kötelező kamarai tagságot.
Az orvosoknak most egy hónapjuk van arra, hogy nyilatkozzanak, akarnak-e a MOK tagjai maradni? A választás tehát nem azonnali és mindenkinek saját belátása szerint van lehetősége dönteni a hogyan továbbról. A MOK és természetesen a hazai baloldali pártok egyből a kamara megszüntetéséről, ellehetetlenítéséről és demokratikus deficitről kezdtek el beszélni.
A hivatásos feljelentőknek ugyanis ennyi idő kellett csupán ahhoz, hogy az Unió központjáig szaladjanak a szerintük felháborító hírrel. Persze Brüsszelt az már nem érdekelte, hogy a MOK mit művelt az elmúlt hónapokban, ahogyan az sem, hogy a kamara nyomásgyakorlása miatt esetleg betegek maradnak ellátatlanul. Ehelyett szinte azonnal, zsigerből jött a válasz, amely szerint az Uniós források kifizetését is gátolhatja a MOK – szerintük – ellehetetlenítése.”
***
Nyitókép: Dursun Aydemir / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP